Búcsú Erős Ferenctől

Intézetünk oktatói szomorúan búcsúznak Erős Ferenctől, aki 1990 és 1992 között az akkori Pszichológia tanszék vezetője volt. Ő kezdeményezte a pszichológia szak indítását, amely csak évekkel később valósulhatott meg.

Erős Ferenc, az MTA doktora, professzor emeritus, a Pécsi Tudományegyetem Pszichológiai Intézet doktori iskolája Elméleti pszichoanalízis programját vezette.

Kutatási területei közé tartozott a magyar pszichoanalízis története, Ferenczi Sándor munkássága, a társadalmi jelenségek vizsgálata analitikus szemszögből. Több jelentős kutatás fűződik a nevéhez a hatalmi struktúrák, az autoritáriánizmus, a társadalmi kisebbségek terén.

Alapítója és főszerkesztője volt a Thalassa, majd Imágó Budapest néven megjelenő analitikus szakfolyóiratnak.

Munkássága meghatározó része a magyar pszichológiának. Kedves, közvetlen, jó humorú és rendkívüli műveltséggel, széles látókörrel rendelkező ember volt. Emlékét őrizzük!