A Pszichológia BA

Hálóterv


A képzés célja és felépítése

A képzés célja:

Az SZTE Pszichológiai Intézetében 2006-ban indult meg az első BA évfolyam a bolognai rendszerű oktatás keretében, egyidejűleg a többi képzőhellyel. Az alapszakon szerezhető végzettségi szint: alapfokozat (baccalaureus, bachelor; BA), a szakképzettség országosan elfogadott megnevezése: viselkedéselemző. A tanszékünkön folyó pszichológus BA képzés célja olyan szakemberek kiképzése, akik birtokolják a pszichológia tudomány elméleti és gyakorlati alapismereteit, alapvető módszereit, alapszinten járatosak a pszichológia alkalmazott ágaiban, és rendelkeznek olyan szakmai készségekkel és technikákkal, amelyeket a viselkedésmérés és -vizsgálat terén képesek az egyének, csoportok és szervezetek megismerésére és fejlesztésére használni.

Fontos cél, hogy a kiképzett szakemberek rendelkezzenek magas fokú hivatástudattal és etikai érzékenységgel. A képzés biztos alapokat nyújt a további pszichológia MA tanulmányokhoz. A képzés biztosítja továbbá a tanári pálya alapmoduljainak az elsajátítását és olyan nevelési, kommunikációs és humán fejlődési ismereteket nyújt, amelyek a pedagógia és az andragógia mesterszakhoz is megfelelőek.

A képzés felépítése:

A képzés 6 félévből áll, és tartalmilag, illetve kreditszámok alapján tömbökre oszlik:

1. A PSZICHOLÓGIA TERÜLETÉNEK ALAPTÁRGYAI
(Általános, illetve szakmai alapozó kurzusok)
142 kreditpont
2. a PSZICHOLÓGIA ALKALMAZÁSÁNAK TERÜLETEI
(
Minimum három darab kötelezően választható kurzust kell teljesíteni a meghirdetettek közül)
6 kreditpont
3. KÖTELEZŐ KÖZISMERETI ÉS SZABADON VÁLASZTHATÓ TÁRGYAK
(A nem az intézet által meghirdetett kötelező kurzusok, melyek közül 10 kredit értékben a hallgató szabadon választ)
(18 + 10=) 28 kreditpont
4. SZAKDOLGOZAT4 kreditpont
Összesen180

A képzés folyamán összesen 180 kreditszámot kell teljesíteni. A BA képzés keretében a második félévtől tanári vezetéssel önálló kutatómunkát, u.n. műhelymunkát (a 2023-as első félév előtt kezdett hallgatók esetében műhelymunkákat) kell végezni. A tanulmányok zárásaként szakdolgozatot kell írni, és záróvizsgát kell tenni. A műhelymunkákra, a záróvizsgára és a szakdolgozatra vonatkozó tudnivalók külön menüpontokban találhatóak.

Kérdésed van?

A képzéssel, kurzusokkal kapcsolatban felmerülő kérdés esetén, telefonon vagy személyesen előre, csak e-mailben egyeztetett időpontban kereshetsz bennünket.